Aš iš… Ir galvoju, koks žodis labiausiai tiktų? Toks, kurio sakyti turbūt nederėtų… Išlepau. Mandagiausias žodis. Išlepau. Man vis sunkiau daryti tai, ko nenoriu. Tiksliau, padarau aš viską kuo toliau, tuo greičiau. Viską. Ir tai, ką noriu, ir tai, ko nenoriu. Tik man vis daugiau dalykų sunku prisiversti daryti. Sakau gi, išlepau. Net rašyti ir piešti pasidarė sunku, nors aš tai mėgstu. Aptingau.

Tik žinau, kad jei nieko nedarysiu, tai nieko ir nebus. Ir kas toliau? Toliau renkuosi, ar savo tingėjimą nugalėti, ar jam pasiduoti. Ir tegul sau nieko ir nebūna. Žinau pasekmes. Jas žinodama, renkuosi, kaip elgtis. Pasekmės. Raktinis žodis. Viskas visada turi savo pasekmes. Nebūna gi kitaip. Jei yra pradžia, yra ir pasekmė – pabaiga. Logiška.

O štai kaip tik tą neišvengiamą reikalą mes taip dažnai linkę ignoruoti. Ir aš nesakau, kad visko reikia bijoti, nes viskas turi savo pasekmes. Aš net labai nemėgstu, kai taip yra sakoma. Bet suprasti, kad pasekmės bus, yra būtina. Na, galime, žinoma, to nesuprasti, bet tai irgi turės savo pasekmes. Besąlygiškai. Ir nebūtinai tokias, kokių mes norime. Netgi būtinai ne tokias, kokių norime. Dar tiksliau, jos bus nepriklausomos nuo mūsų norų. Jos tiesiog bus.

Ir aš nesakau, kad nereikia rizikuoti. Aš tik sakau, kad tas, kuris rizikuoja, nebūtinai geria šampaną. Žinoma, jei nerizikuosi, šampano negersi. Nors tai taip pat nėra taisyklė. Kartais gali laimėti niekuo nerizikuodamas. Būna. Rizikuoji nerizikuoti. Išeitų, vis vien rizikuoji. Bet rizika savaime nėra šimtu procentu pasiteisinantis dalykas. Todėl ji ir yra rizika.

Visas mūsų gyvenimas yra rizikos ir jų pasvėrimai. Jei rizika būtų šimtu procentų pasiteisinantis dalykas, pasaulyje nebūtų pralaimėjimų. Pasaulyje būtų vien laimėtojai. Deja. Todėl nemėgstu ir tų, kurie be jokios atsakomybės skatina rizikuoti. Visur ir visada. Patys ir rizikuokit! Nes prieš bet kokią riziką, ją reikia pasverti. Arba nesverti, bet suprasti, kad viskas gali baigtis radikaliai priešingai, negu tikimės. Jau kartojuosi.

Aš sakyčiau taip – daryk, ką nori, bet kai ateis pasekmės, garbingai jas priimk. Nes žengdamas žingsnį į tą galerą pasirašei sutartį. Niekas nestūmė. Niekas nevertė. Neklausei tėvų? Rizikavai, kad gyvenimas pamokys labiau nei tėvai. Darei viską, ką jie liepė? Rizikavai, nes reikėjo turėti savo galvą ant pečių. Mokeisi mokykloje, žinodamas, kad ne kiekvienas, kuris gerai mokosi, būtinai įstoja ten, kur nori? Rizikavai. Nesimokei ir iš vis negali niekur nemokamai įstoti? Rizikavai. Įstojai ten, kur norėjai ir kur patinka, bet niekas už tokią specialybę gerai nemoka? Rizikavai. Stojai ten, kur reikia, bet darbas nepatinka, nors yra gerai apmokamas? Rizikavai. Dirbi, nes reikia? Rizikuoji visą gyvenimą taip ir pradirbti. Nedirbi, nes nepatinka ir nenori? Tokios rizikos net neaptarinėsiu. Suprantate patys. Niekas nieko nežadėjo. Rizikuoji ir už savo turgų atsakai pats. Išsiverskite į rusų kalbą ir suprasite.

Įsimyli ir neri stačia galva? Rizikuoji. Paleidi savo meilę? Rizikuoji. Tuokiesi nebūdamas tikras, ar gerai darai. Rizikuoji. Nesituoki išvis. Rizikuoji. Skiriesi. Rizikuoji. Nesiskiri. Rizikuoji.

Rizikuoji. Rizikuoji. Rizikuoji. Ir niekas nekaltas, kad tu rizikuoji. Ir niekas už tave neturi prisiimti atsakomybės. Nes viskas ir visur yra rizika. Ir niekas už tave nemokės po visko. Susimokėti už viską turėsi pats. Vis vien mokėsi. Rizikuok nerizikavęs. Tai ką rinktis? Rizikuoti? Nerizikuoti? Aš nerizikuosiu patarinėti. Aš už savo turgų turiu atsakyti. Štai surizikavau, nugalėjau savo tinginį ir kažką parašiau. Ar buvo verta? Nebūčiau rizikavusi, nesužinočiau. Bus matyt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *